Świat

Paryż – Nicea: Brandon McNulty wygrał piąty etap

Brandon McNulty
Brandon Mcnulty / fot. UAE Team Emirates / Biondi/BettiniPhoto2020

Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał piąty etap Paryż – Nicea.

W czwartek na kolarzy czekały wreszcie prawdziwe góry. Odcinek z Saint-Just-Saint-Rambert do Saint-Sauveur-de-Montagut liczył 188 kilometrów i zawierał w sobie kilka wymagających wspinaczek, na czele z Col de la Mure (7,7 km, 8,1%). Ciekawie było jednak tuż przed startem, bowiem wycofało się… prawie 20 zawodników, z powodu chorób i innych problemów. Dla przykładu – w składzie Israel – PremierTech został tylko Hugo Houle.

Tuż po starcie zawiązała się mocna ucieczka, której celem ewidentnie była walka o zwycięstwo etapowe. Znalazł się w niej między innymi Brandon McNulty (UAE Team Emirates), Matteo Jorgenson (Movistar) czy Valentin Madouas (Groupama-FDJ).

Peleton nie był specjalnie zainteresowany ściganiem odjazdu, przez co McNulty, gdy odjechał na Col de la Mure mógł powoli “witać się z gąską”.

Stosunkowo szybko z główną grupą pożegnał się za to Wout van Aert (Jumbo-Visma), który jechał w koszulce lidera klasyfikacji generalnej. Faworyci do triumfu w wyścigu pojechali jednak tego dnia na remis.

To Top