Świat

Supercup Massi La Nucia: Dwóch kolarzy Kross Orlen Cycling Team na podium

Wyścig Supercup Massi La Nucia w Hiszpanii wygrał Thomas Litcher z KOCT. Jego kolega z drużyny Ondrej Cink zajął trzecie miejsce. W sobotę, podczas wyścigu pań pierwsze miejsce w kategorii U23 zajęła Matylda Szczecińska, jednocześnie w elicie była trzecia.

Podczas niedzielnego wyścigu zawodnicy zmagali się z bardzo trudną technicznie trasą, w ciągle padającym deszczu. Trudne warunki, śliska nawierzchnia i ostre kamienie, okazały się ogromnym wyzwaniem dla wszystkich zespołów. Wiele drużyn miało problemy z przebitymi oponami i tego rodzaju kłopoty nie ominęły także niektórych zawodników KOCT – nie wszyscy z szóstki startujących zawodników KOCT byli w stanie ukończyć wyścig.

“Bardzo zależało nam na zwycięstwie tu, w La Nucii i tak jak zapowiadaliśmy przed startami w Hiszpanii, ten cel udało nam się dzisiaj osiągnąć. To pierwsze zwycięstwo w sezonie i mam nadzieję, że nie ostatnie, liczymy na kolejne w następnych wyścigach. Dzisiaj Thomas nie miał sobie równych, a Ondrej mimo, że musiał zmienić koło, to pokazał moc, odrobił straty i zajął trzecie miejsce. W sobotę świetnie pojechała Matylda zwyciężając w kategorii U23 i zajmując trzecią lokatę w elicie” – komentuje wyścig Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

“To moje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, więc jestem bardzo szczęśliwy. Trasa była technicznie wymagająca, ale utrzymywałem dobrą prędkość, zwłaszcza na podjazdach. Miałem świetnie przygotowany rower na tę trasę, jestem bardzo zadowolony z tego startu, to mój trzeci wyścig i pierwsze zwycięstwo w sezonie” – mówił tuż po wyścigu Thomas Litscher.

We wczorajszym wyścigu elity pań Matylda Szczecińska zwyciężyła w kategorii U23, zajmując trzecie miejsce w elicie kobiet.

“Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku i cieszę się, że mogłam tutaj w Hiszpanii zdobyć taką pozycję” – mówiła zawodniczka KOCT.

To Top