Świat

Paryż – Nicea: Fabio Jakobsen wygrał drugi etap

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Quick Step Alpha Vinyl

Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl) wygrał drugi etap Paryż – Nicea.

Już niedzielny, premierowy odcinek miał iście szalony przebieg, kończąc się ucieczką trójki kolarzy Jumbo-Visma. Dzień później wcale nie zapowiadało się na spokojniejsze godziny w siodełkach: teren był bowiem płaski, bardzo płaski, ale zawodnikom nieustannie dokuczał silny, boczny wiatr, który mógł rozerwać stawkę.

Tuż po starcie oderwała się trzyosobowa ucieczka, w której był między innymi słynny Philippe Gilbert (Lotto Soudal). Wobec silnego wiatru, a co za tym idzie – prognozowanego, bardzo wysokiego tempa w peletonie szanse na powodzenie jego akcji były jednak niewielkie. Tym bardziej, że do podziału stawki faktycznie doszło – w czołówce znaleźli się m.in. Primoż Roglić (Jumbo-Visma) czy Nairo Quintana (Arkea-Samsic), nie było za to chociażby Davida Gaudu (Groupama-FDJ).

70 kilometrów od mety róznica między grupami wynosiła ponad minutę. Wszystko jednak mocno się mieszało – osłonięte fragmenty trasy sprawiały, że grupki łączyły się, by po chwili rozpaść ponownie. Ostatecznie jednak w końcówce już takiego szaleństwa nie było, a parę grup się połączyło.

To Top