Świat

Thomas Litsher na podium w Banyoles

Thomas Litscher zajął trzecie miejsce w wyścigu w Banyoles. Wysoko byli także Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak.

Na starcie w Hiszpanii stawiła się światowa czołówka zawodników. Wyścig odbywał się na bardzo wymagającej i szybkiej trasie. Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach, na trasie było mnóstwo kurzu. Mimo to sportowcy z KOCT przez większą część wyścigu walczyli o czołowe lokaty, ostatecznie kończąc rywalizację w pierwszej dziesiątce. Startujący od tego sezonu w barwach Kross Orlen Cycling Team Thomas Litsher do końca walczył o pierwsze miejsce i finalnie zameldował się na mecie na trzeciej pozycji. 

” Jestem naprawdę szczęśliwy z tego wyniku i z pierwszego w tym sezonie podium dla drużyny. To bardzo dobre miejsce. Dla mnie to motywacja do walki o kolejne wysokie pozycje w następnych wyścigach” – mówił na mecie Thomas Litsher. 

Zarówno w wyścigu mężczyzn jak i kobiet zawodnicy KOCT zakończyli rywalizację w pierwszej dziesiątce. W sobotnim wyścigu U-23 (zawodnicy do 23 roku życia) Matylda Szczecińska dojechała do mety na dziewiątej pozycji. “To doskonałe wyniki dla całej drużyny, wszystkim zawodnikom bardzo gratuluję! Dla zespołu to bardzo dobry początek nowego sezonu. Z bardzo dużym optymizmem patrzę na kolejne starty zawodników oraz na rywalizację w ramach Pucharu Świata. Po dzisiejszych zawodach widzę, że nabraliśmy pewności siebie, spokoju i jesteśmy wyjątkowo mocno zmotywowani do ciężkiej pracy i walki o kolejne trofea” – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

To Top