Świat

Kuurne-Bruksela-Kuurne: Fabio Jakobsen wygrywa

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Quick Step Alpha Vinyl

Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl) wygrał wyścig Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Drugi akt rywalizacji na brukach w sezonie 2022 liczył 195 kilometrów. Trasa była łatwiejsza, niż w sobotę, w trakcie Omloop Het Nieuwsblad. Pogoda nie zapowiadała się na zbyt kapryśną, toteż najbardziej prawdopodobną formą rozstrzygnięcia był sprint dużej grupy.

W pierwszej fazie rywalizacji na czele jechała ucieczka złożona z siedmiu zawodników. Był wśród nich między innymi… YouTuber, Bas Tietema, który związał się kontraktem z ekipą Bingoal – Pauwels Sauces. Grasanci nie mieli jednak dużego zapasu – 120 kilometrów od mety wynosił on ledwie dwie minuty.

Ostatecznie o zwycięstwo walczyła niemal do samego końca trójka: Christophe Laporte (Jumbo-Visma), Jhonatan Narvaes (Ineos Grenadiers) i Taco van der Hoorn (Intermarche – Wanty). Z powodzeniem utrzymywała ona kilkunastosekundową przewagę nad peletonem. Kilometr od “kreski” miała ich na koncie siedem.

Dogoniona została dosłownie kilkadziesiąt metrów od mety, przez własny błąd i niepotrzebne zawahanie. Zdecydował chaotyczny sprint, w którym wygrał Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl).

To Top