Amatorzy

Strava wprowadziła kolejną funkcjonalność

Strava
Strava

Serwis Strava, służący do rejestracji aktywności sportowych udostępnił dla swoich użytkowników kolejną funkcję. Tym razem są to mapy w technologii 3D, które mogą się przydać przede wszystkim trenującym kolarstwo.

Powstała w 2009 roku platforma cieszy się rosnącą popularnością, której nie wyhamowało nawet, wprowadzone stosunkowo niedawno ukrycie rankingów w segmentach aktywności za “płatną” funkcją. Twórcy odpowiednio bilansują funkcje dostępne za opłatą z tymi darmowymi, czemu dowód dali już w tym roku, wprowadzając mapy POI (punkty zainteresowań – sklepy, serwisy czy obiekty specjalne).

Pod koniec lutego przyszła pora na kolejny krok. Tym razem to mapy 3D. Pozwalają one łatwiej, bo już na “pierwszy rzut oka” określić topografię terenu, przez który przyjdzie nam jechać, a dzięki temu – bardziej optymalnie zaplanować trasę. Wygląda na to, że funkcja jest dostępna odpłatnie. Jeżeli chcemy wykorzystać ją do wyrysowania trasy – musimy wykupić wersję płatną.

Sprawdziliśmy i u nas – póki co wybranie widoku 3D w mapach nie powoduje, że stają się one “wypukłe”, a jedynie zmienia się rzut. Może u was wygląda to inaczej?

To Top