Świat

Mathieu van der Poel zawita na trasę Giro d’Italia?

Egan Bernal, Julian Alaphilippe i Mathieu van der Poel
Egan Bernal, Julian Alaphilippe i Mathieu van der Poel / fot. RCS Sport

Mathieu van der Poel (Alpexin-Fenix) z powodu powracających problemów z plecami wciąż nie zainaugurował szosowego sezonu. Ciro Scognamiglio przekazał, że Holender do swoich planów startowych może włączyć Giro d’Italia.

27-latek walczył z bólem przez większą część poprzedniego sezonu. Mimo to odniósł kilka zwycięstw, między innymi na pierwszym etapie Tour de France. Pod koniec roku informowano, że kłopot udało się zwalczyć, lecz niestety – okazało się, że powrócił.

W zmaganiach przełajowych Van der Poel wystartował tej zimy zaledwie dwa razy. Od tamtej pory długo nie trenował, a zajęcia wznowił dopiero niedawno, w Hiszpanii. Póki co nie wiadomo, kiedy zobaczymy go w akcji – żaden jego występ nie został oficjalnie potwierdzony.

Całkiem możliwe zatem, że przymusowe, opóźnione wejście w sezon spowoduje delikatne przebudowanie kalendarza startów. Ciro Scognamiglio poinformował, że kolarza możemy zobaczyć na starcie Giro d’Italia. Byłaby to, jak się wydaje, całkiem logiczna decyzja – wyścig rozpoczyna się etapem z finiszem na podjeździe, toteż Holender miałby spore szanse na koszulkę lidera imprezy.

Z drugiej strony – Mathieu startując we Włoszech opuściłby co najmniej trzy odsłony Pucharu Świata MTB: Albstadt, Nove Mesto i Fort William.

To Top