Świat

Internacionales XCO Chelva: Bartłomiej Wawak i Ondrej Cink w czołówce

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak / fot. Kross Orlen Cycling Team

W bardzo dobrze obsadzonym wyścigu w hiszpańskiej Chelvie Ondrej Cink zajął dziewiąte a Bartłomiej Wawak dziesiąte miejsce. Trzeci zawodnik KOCT Thomas Litscher z powodu przebitej opony zajął 24. lokatę.

Na starcie w Hiszpanii stawiła się światowa czołówka zawodników i dla wszystkich oprócz grupy KOCT był to kolejny już start w tym sezonie. Mimo to sportowcy z KOCT przez większą część wyścigu walczyli o czołowe lokaty, ostatecznie kończąc rywalizację w pierwszej dziesiątce.

“Uważam, że to bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu naszych zawodników, to pierwszy start w tym roku, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne wyścigi. Wierzę, że podczas następnych startów, zwłaszcza w Hiszpanii spiszemy się jeszcze lepiej i będziemy chcieli sięgnąć po zwycięstwo. Dzisiaj zabrakło bardzo niewiele. Cieszę się, że mogliśmy do Hiszpanii przyjechać nieco wcześniej i dokładnie przetestować różne ustawienia rowerów w terenie, sprzęt spisał się bardzo dobrze” – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Drużyna KOCT znalazła się w pierwszej szóstce najlepszych drużyn na świecie w rankingu UCI, po raz kolejny trafiając do prestiżowego grona UCI Elite MTB Team. Po raz pierwszy zawodnicy KOCT wystartowali w nowych strojach, w których dominują biel i czerwień, nawiązujące do barw narodowych kraju, z którego pochodzi drużyna.

To Top