Świat

Peter Sagan rozpoczyna sezon

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. TotalEnergies

Peter Sagan (TotalEnergies) już za kilka dni oficjalnie zadebiutuje w barwach nowej ekipy. Słowak znalazł się w jej składzie na trzyetapowy Tour des Alpes Maritimes et du Var (kat. 2.1), który rozpocznie się 18 lutego.

32-latek, który ma na koncie m.in. trzy tytuły mistrza świata przeniósł się do TotalEnergies z BORA-hansgrohe. Transfer do drużyny drugiej dywizji może być przez niektórych odbierany jako regres, lecz jej kalendarz startów nie będzie specjalnie dla Sagana krzywdzący – wiemy już na pewno, że zespół pojawi się na starcie m.in. Tour de France.

Pierwszym startem sezonu będzie dla zawodnika z Żyliny Tour des Alpes Maritimes et du Var. Trzyetapowa impreza we Francji nie ma zbyt mocnej obsady (kategoria 2.1, dodatkowo w tym samym czasie odbywają się co najmniej trzy bardziej prestiżowe imprezy: Vuelta a Andalucia, Volta ao Algarve i UAE Tour). Sagan swoje siły mierzył będzie jednak mimo to z kilkoma uznanymi zawodnikami, m.in. Timem Wellensem.

Co ciekawe, u boku Sagana nie zobaczymy Macieja Bodnara. Polak niedawno startował w Tour de la Provence, a jego kolejnym startem będzie Tirreno-Adriatico.

To Top