Świat

Nairo Quintana poprawił rekord Alberto Contadora

Nairo Quintana
Paris Nice 2020 - 78th Edition - 7th stage Nice - Valdeblore La Colmiane 166,5 km - 14/03/2020 - Nairo Quintana (COL - Team Arkea Samsic) - photo Nico Vereecken/PN/BettiniPhoto©2020

Nairo Quintana (Arkea-Samsic) w niedzielę, na finałowym podjeździe trzeciego etapu Tour de la Provence – Montagne de Lure ustanowił nowy rekord, poprawiając wynik Alberto Contadora sprzed lat.

Kolumbijczyk zaatakował około 4 kilometry od mety, urywając się wszystkim rywalom i bardzo pewnie docierając na finisz “solo”, z przewagą gwarantującą mu również sukces w klasyfikacji generalnej zmagań. Jak się okazuje to, co zaprezentował Nairo w finale budzić powinno najwyższy podziw.

Liczący 13,4 kilometra podjazd o nachyleniu 6,5% pokonał łącznie w 32 minuty i 48 sekund. Jak wyliczył znany, fiński specjalista w tej materii, kryjący się pod nickiem twitterowym “ammattipyoraily”, to nowy rekord wspinaczki. Poprzedni należał do Alberto Contadora, który w 2009 roku, podczas Paryż-Nicea pokonał ją w 33 minuty i 52 sekundy.

“El Pistolero” do przejechania miał co prawda niespełna 400 metrów więcej (był to nieco inny wariant w pierwszej części), lecz nawet po “normalizacji” jego wynik jest gorszy o prawie 30 sekund od tego, co zaprezentował Quintana.

To Top