Świat

Clasica Jaen Paraiso: Aleksiej Łutsenko z oliwną gałązką

Aleksiej Łutsenko
Aleksiej Łutsenko / fot. Astana

Aleksiej Łutsenko (Astana) wygrał bardzo ciekawy Clasica Jaen Paraiso (kat. 1.1), odbywający się w gajach oliwnych, częściowo na szutrowych drogach.

Nowość w kalendarzu, mimo niskiej kategorii zapowiadała się naprawdę ciekawie. Wszystko ze względu na fakt, że zmagania toczyć się miały na trasie, na której obok podjazdów wyzwaniem były liczne i długie szutrowe odcinki. Naturalnym skojarzeniem wydawało się Strade Bianche, jednak to impreza inna – przede wszystkim ze względu na fakt, że toczy się w o wiele cieplejszych warunkach, a szutrowych wyzwań jest więcej.

Szybko okazało się, że trasa jest nad wyraz selektywna. Najlepszym tego dowodem był fakt, że 25 kilometrów od mety w grze o wygraną pozostawało zaledwie kilku kolarzy. Na czele jechał samotnie, z przewagą pół minuty Aleksiej Łutsenko (Astana), a za jego plecami w pogoni byli Connor Swift (Arkea-Samsic) Tim Wellens (Lotto Soudal), Loic Vliegen (Intermarche-Wanty) i Lennard Kamna (BORA-hansgrohe).

Łutsenko powiększał przewagę, która 17 km od mety wynosiła już minutę. Wydawało się zatem, że jedzie “po swoje”. I cóż… tak też było. Triumf Kazacha nie był zagrożony ani przez moment. W nagrodę Łutsenko otrzymał oliwną gałązkę.

To Top