Świat

Nairo Quintana: “To nie tak, że nie lubię Movistaru”

Nairo Quintana
Paris Nice 2020 - 78th Edition - 7th stage Nice - Valdeblore La Colmiane 166,5 km - 14/03/2020 - Nairo Quintana (COL - Team Arkea Samsic) - photo Nico Vereecken/PN/BettiniPhoto©2020

Nairo Quintana aktualnie zalicza ostatni rok kontraktu z Arkea-Samsic. Kolumbijczyk w teorii jest więc kolarzem “do wzięcia”, a w rozmowie z mediami nie wykluczył, że… wróci do Movistaru.

Filigranowy specjalista od wspinaczek, który na koncie ma między innymi triumf w Giro d’Italia czy podia klasyfikacji generalnej Tour de France był jedną z “ofiar” pomysłu Movistaru, polegającego na próbie przejechania “Wielkiej Pętli” z trzema liderami: obok niego, również Mikelem Landa i Alejandro Valverde.

Relacje między gwiazdami zdawały się być dość oschłe, a napięcie podsycił słynny już serial Netflixa, “Najmniej oczekiwany dzień”, którego trzeci sezon niedawno zapowiedziano. Sam Nairo przekonuje jednak, że przy rozstaniu z ekipą Eusebio Unzue złych emocji nie było.

“To nie tak, że nie lubię Movistaru. Zakończyliśmy współpracę w dobrych stosunkach, a teraz… kto wie. Z wieloma zawodnikami mam dobre stosunki, masę miłych wspomnień” – stwierdził.

Była to reakcja na pytanie o możliwy powrót do grupy po wygaśnięciu umowy z Arkea-Samsic na zakończenie sezonu 2022. Jednocześnie Quintana podkreślił, że póki co skupia się na realizacji swoich celów z francuską formacją.

To Top