Świat

Egan Bernal stawia pierwsze kroki!

Tempo powrotu Egana Bernala (Ineos Grenadiers) do zdrowia jest niezwykle imponujące. Kolumbijczyk niecałe trzy tygodnie po wypadku opublikował nagranie, na którym widać, jak o własnych siłach chodzi. To o tyle niezwykłe, że doznał m.in. złamania kości udowej i pęknięcia rzepki.

Bernal podczas treningu na rowerze czasowym wjechał w stojący autobus, doznając licznych obrażeń – obok wymienionych wcześniej urazów nóg także m.im. kręgosłupa. Potrzebna była seria błyskawicznych operacji, a sam zawodnik szczerze przyznał, że istniało 95% szans, iż zostanie sparaliżowany.

Tempo, w jakim dochodzi do siebie jest jednak absolutnie zdumiewające. W niedzielę wypisany został ze szpitala La Sabana w Bogocie, do którego trafił bezpośrednio po wypadku. W czwartek, późnym wieczorem opublikował z kolei nagranie, na którym… o własnych siłach chodzi.

“Niespodzianka! Moje pierwsze kroki” – napisał. Materiał cieszył się gigantyczną popularnością, a wiadomość o tym, że Bernal chodzi… rozchodzi się lotem błyskawicy.

To Top