Świat

Wypadek Egana Bernala. Pojawiło się nagranie

Kolumbijskie media dotarły do nagrania, na którym widoczny jest moment wypadku Egana Bernala. 25-latek ponad dwa tygodnie temu w trakcie treningu wjechał w autobus.

Kolumbijski triumfator Tour de France z 2019 roku z dużą prędkością wjechał w stojący pojazd. Choć pierwsze doniesienia na temat stanu jego zdrowia były optymistyczne, szybko okazało się, że sytuacja jest naprawdę poważna. W ciągu kilkunastu godzin Bernal przeszedł szereg operacji, a jak sam wyznawał, istniało 95% szans, że zostanie sparaliżowany.

Szczęśliwie wygląda na to, że wszystko dobrze się skończy. W niedzielę kolarz wypisany został ze szpitala i kolejne fazy leczenia będzie już przechodzić we własnym domu. W Kolumbii wypadek z jego udziałem to jednak wciąż bardzo istotny temat. Do tego stopnia, że mediom udało się dotrzeć do nagrania, ukazującego zdarzenie.

Jest to materiał z kamery przemysłowej, która uchwyciła to z naprawdę dużej odległości. Mimo to dobrze widać, jak Bernal, niczym bolid uderza ze sporą prędkością w autobus. Materiał można obejrzeć pod TYM LINKIEM (jest dostępny w playerze wideo na międzynarodowej witrynie “Marki”).

To Top