Świat

Julian Alaphilippe: “Nie oczekujcie ode mnie zbyt wiele”

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl) w czwartek, udziałem w Tour de la Provence (ProSeries) rozpocznie rywalizację w sezonie 2022. Francuz w rozmowie z “Het Nieuwsblad” szczerze przyznał jednak, że w tym momencie jego forma daleka jest od optymalnej.

Mistrz świata opuścił z powodu przeziębienia obóz treingowy, przez co jego “wejście” w ten rok wyścigowy nie przebiegnie płynnie. Zagadką jest, jak wpłynie na postawę w pierwszych, istotniejszych wyścigach kalendarza – Strade Bianche (5 marca) czy Mediolan – San Remo (19).

“To zgrupowanie było kluczowe w przygotowaniach. Nie oczekujcie ode mnie zbyt wiele” – mówił, dodając jednocześnie, że mimo zaległości jego cele pozostają niezmienione.

“Chcę się dobrze zaprezentować podczas Tryptyku Ardeńskiego, a wcześniej w bloku Strade – Tirreno-Adriatico – San Remo. Potem chcę się całkowicie skupić na Tour de France” – przyznał. Brzmi to mocno zagadkowo, choć “Loulou” wcześniej deklarował już (i to kilkukrotnie), że walka w klasyfikacji generalnej “Wielkiej Pętli” absolutnie go nie interesuje.

To Top