Polska

Bartłomiej Wawak na dłużej w Kross Orlen Cycling Team

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak / fot. Kross Orlen Cycling Team

Bartłomiej Wawak przedłużył umowę z Kross Orlen Cycling Team. Polak zawodnikiem formacji pozostanie co najmniej do końca sezonu 2024.

Rok 2021 był jednym z najlepszych w karierze Bartłomieja Wawaka. Zawodnik awansował na 8.pozycję w rankingu UCI. Bartek 13 razy stawał na podium, w tym 7 razy na najwyższym, 2 razy zdobywając tytuł mistrza Polski – XCO oraz XCC. Podczas debiutanckiego startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio uplasował się na 19. miejscu. Reprezentant KOCT osiągnął też bardzo dobre wyniki w wyścigach Pucharu Świata – zajmując 7. miejsce w szwajcarskim Lenzerheide oraz 12. lokatę podczas zawodów w czeskim Novym Mesce.

“Bartek w zeszłym sezonie pokazał, że potrafi walczyć z najlepszymi, udowodnił, że może śmiało pretendować do światowej czołówki” – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. “Nasza dotychczasowa współpraca i postępy Bartka udowadniają, że możemy dążyć do jeszcze lepszych wyników i myśleć o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskim w Paryżu w 2024 roku. Mamy aspiracje na poprawę wyniku z Tokio. I wspólnie wierzymy, że jest to w zasięgu możliwości” – dodał.

Bartłomiej Wawak razem z pozostałymi członkami zespołu KROSS ORLEN Cycling Team: Ondrejem Cinkiem, Filipem Heltą, Thomasem Litscherem, Matyldą Szczecińską i Aleksandrą Podgórską niebawem rozpoczną nowy sezon. Powiększona o nowych zawodników i zawodniczki grupa wyznacza ambitne cele. Drużyna ma plan zawalczyć o najwyższe trofea zarówno w kategorii Elity mężczyzn, jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

“Jednym z naszych celów na najbliższy sezon jest zadomowienie się Bartka Wawaka w najlepszej piętnastce Pucharu Świata. Obserwuje Bartka i jestem przekonany, że jest to możliwe w zbliżającym się sezonie”  – przekonuje Osicki.

To Top