Świat

20-letnia Kata Vas wystartowała w przełajowych MŚ mimo zakażenia koronawirusem

Kata Blanka Vas
Kata Blanka Vas - fot. SD Worx

Podczas odbywających się pod koniec stycznia przełajowych mistrzostw świata Kata Vas (Węgry), przez niektórych typowana do medalowej pozycji, zajęła ostatecznie dopiero 17. miejsce. Jak się okazało, młoda zawodniczka była wtedy zakażona koronawirusem, choć… testy tego nie wykryły.

20-latka w zakończonym niedawno sezonie “na błocie” wygrała jedną z odsłon Pucharu Świata (Overijse), a przed mistrzostwami świata jej najgorszą lokatą pozostawało… ósme miejsce. Typowania jej do medalu czempionatu nie były więc w żaden sposób przesadzone.

Zawodniczka SD-Worx spisała się jednak w Stanach zaskakująco słabo – była dopiero 17. Jak wyznała w rozmowie z węgierskim “Eurosportem”, na kilka dni przed występem w MŚ dokuczały jej bóle głowy i brzucha. Testy, przeprowadzone przed statrtem imprezy nie wykazały jednak zakażenia koronawirusem.

Po powrocie z mistrzostw Vas wzięła udział m.in. w prezentacji zespołu SD-Worx. Gdy po niej wróciła do domu, wraz z chłopakiem poddała się testowi mającemu wykazać, czy przeszła w ostatnim czasie zakażenie. “Wyniki jasno pokazały, że mam koronawirusa” – powiedziała. Dodała przy tym, że objawy były słabsze niż przed rokiem.

To Top