Świat

Egan Bernal opuszcza oddział intensywnej terapii

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal (Ineos Grenadiers), który niemal dwa tygodnie temu zaliczył podczas treningu bardzo groźny wypadek, zostanie wkrótce przeniesiony z oddziału intensywnej terapii. Tym samym zakończy się pierwsza, najważniejsza faza jego leczenia.

25-latek, triumfator Tour de France z 2019 roku w trakcie treningu na rowerze czasowym wjechał w stojący autobus. Pierwsze doniesienia na temat stanu jego zdrowia były względnie optymistyczne, lecz szybko okazało się, że sytuacja jest niezwykle poważna – Kolumbijczyk przeszedł serię operacji, między innymi kręgosłupa. Jak informował, istniało 95% szans, że będzie sparaliżowany.

“Prawie 20 złamanych kości, 11 żeber. Kość udowa, rzepka, kręgi T5 i T6, kość śródręcza. Kciuk. Wybity ząb. Uszkodzone płuca. Prawie się zabiłem, ale wiecie co? Jestem wdzięczny Bogu, że poddał mnie tej próbie” – komentował niedawno.

Jak donoszą kolumbijskie media, wkrótce Bernal opuści oddział intensywnej terapii Szpitala Uniwesyteckiego La Sabana w Bogocie. Tym samym pierwszą, najbardziej kluczową fazę jego leczenia uznać będzie można za zakończoną. Wciąż nie wiadomo jednak, czy i kiedy w ogóle będzie mógł powrócić do kolarskiej rywalizacji.

To Top