Świat

Alejandro Valverde piąty mimo “laczka”

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde / fot. Movistar

Alejandro Valverde (Movistar) ukończył piątkowy, trzeci etap Volta a la Comunitat Valenciana na piątej pozycji. Wynik Hiszpana robi tym większe wrażenie, że wywalczył go, na ostatnich kilometrach morderczej wspinaczki jadąc z popularnym “laczkiem”.

“El Bala”, który po sezonie 2022 zakończy przygodę z zawodowym kolarstwem (będzie wtedy mieć 42 lata) w obecnym sezonie raz już wznosił ręce w geście triumfu. Młodszym rywalom dał lekcję podczas wyścigu z cyklu Challenge Mallorca, Trofeo Pollenca.

Rutyniarz jest jednym z najważniejszych aktorów trwającego Volta a la Comunitat Valenciana, wyścigu rangi ProSeries. Na królewskim, piątkowym etapie, który kończył się podjazdem na Antenas del Maigmó zajął piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy – Aleksandra Własowa 29 sekund.

Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że ostatnie kilometry morderczej wspinaczki, częściowo szutrowe i o nachyleniu przekraczającym 10% pokonał… jadąc bez powietrza w kole, co potwierdziła jego grupa. “El Bala” złapał “laczka” na początku szutrowego sektora.