Świat

Volta a la Comunitat Valenciana: Fabio Jakobsen wygrał drugi etap

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Deceuninck - Quick Step

Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl) wygrał drugi etap Volta a la Comunitat Valenciana (ProSeries). Niecałe 13 kilometrów od finiszu doszło do groźnego wypadku – David Dekker (Jumbo-Visma) wypadł na łuku z trasy. Na szczęście – nic poważnego mu się nie stało.

Po zakończonym podjazdem, premierowym odcinku zmagań tym razem główne role grać mieli sprinterzy. Odcinek z Betera do Torrent liczył 171 kilometrów i mimo przekraczającej 2000 metrów sumy przewyższeń zdawał się sprzyjać specjalistom od szybkich końcówek. Po cichu mogliśmy liczyć, że istotną rolę odegra Stanisław Aniołkowski (Bingoal-Pauwels Sauces), choć oddać trzeba było, że dzieli on rolę lidera grupy z Timothym Dupontem.

20 kilometrów przed finiszem sytuacja była pod pełną kontrolą peletonu. Na czele jechała co prawda jeszcze czwórka uciekinierów (Xabier Azparren z Euskaltel, Ben King i Joey Rosskopf (Human Powered Health) oraz Mathijs Paasschens (Bingoal-Pauwels Sauces). Ich przewaga była jednak już czysto symboliczna.

źr. La Flamme Rouge

Niestety, 13 kilometrów przed metą doszło do groźnego zdarzenia – jeden z kolarzy Jumbo-Visma na łuku drogi zjechał z bardzo stromej skarpy i zniknął w zaroślach. Na szczęście – po chwili kamery pokazały, że wydostał się stamtąd o własnych siłach. W międzyczasie “na solo” uciekać próbował Dylan Teuns (Bahrain-Victorious), ale bez powodzenia.

Sprinterski finisz “na wymęczenie” wygrał Fabio Jakobsen.

To Top