Świat

Remco Evenepoel: “Od razu mogę wejść na najlepszy poziom”

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) w znakomitym stylu otworzył sezon, wygrywając premierowy etap Volta a la Comunitat Valenciana (ProSeries). Belg przyznał, że sukces niezwykle go cieszy, bo jest dowodem na powrót do topowej dyspozycji.

22-latek, którego kariera po wypadku na trasie Il Lombardia 2020 nieco wyhamowała pokazał, że wszystkie problemy zostawił równie daleko w tyle, co rywali w środę. Skuteczny atak dał mu pewną wygraną z przewagą 16 sekund nad kolejnym zawodnikiem – Aleksandrem Własowem (BORA-hansgrohe).

“Nie wiedziałem, jak będzie wyglądać finał etapu, oglądać mogliśmy go tylko w Veloviewerze” – przyznał szczerze Evenepoel, cytowany przez “Sporzę”. Planował jednak atak w najtrudniejszym momencie wspinaczki i zrealizował to założenie bezbłędnie. “Nawet na samym finiszu miałem jeszcze nieco zapasu, gdybym musiał zaatakować” – podkreślił.

“W ubiegłym sezonie wracałem do rywalizacji z wielkimi wątpliwościami. Teraz od razu mogę wejść na swój najlepszy poziom. Wiedziałem o tym i ja, i mój zespół” – wyznał. Jak dodał, choć to on odniósł dla ekipy pierwszy triumf w sezonie, ma nadzieję, że w czwartek Fabio Jakobsen podwoi ten dorobek.

To Top