Świat

Volta a la Comunitat Valenciana: Remco Evenepoel miażdży rywali

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Quick Step - Alpha Vinyl

Remco Evenepoel (Quick Step – Alpha-Vinyl) wygrał pierwszy etap Volta a la Comunitat Valenciana (ProSeries).

Pięcioetapowa impreza w Hiszpanii rozpoczynała się od mocnego uderzenia – ciekawego, górskiego etapu o długości 166 kilometrów, prowadzącego z Les Alqueries do Torralba del Pinar. Tuż przed metą ulokowany był długi podjazd (4,6 km, 6,9%), kluczowy dla losów rywalizacji.

źr. La Flamme Rouge

40 kilometrów od mety na czele jechała ucieczka w składzie: David Gonzalez (Caja Rural), Jesus Ezquerra (Burgos-BH), Joan Bou (Euskaltel), Ivan Moreno (Kern) oraz Ben King (Human Powered Health). Ich zapas nad peletonem wynosił jednak już zaledwie 40 sekund. Chwilę potem od grupki odpadł Ezquerra, a po kolejnych 10 kilometrach akcja śmiałków całkowicie się zakończyła.

8 kilometrów przed finiszem, u stóp finałowego podjazdu główna grupa mocno się naciągnęła. Tempo nadawała drużyna Bahrain-Victorious. Czujne były też Israel-PremierTech oraz Movistar. Tempo było na tyle mocne, że 5 kilometrów od mety grupa stopniała do zaledwie dziesięciu kolarzy i długiego “ogona” ciągnącego się za nimi.

Chwilę potem mocniej “szarpnął” Remco Evenepoel (Quick Step – Alpha Vinyl). Zostawił przewicników w tyle i pomnął w kierunku mety. Najbardziej wytrwale ścigał go Aleksander Własow (BORA-hansgrohe). 2 kilometry od mety miał jednak 13 sekund straty. Było “po zawodach”.

Ostatecznie Belg wygrał z zapasem 16 sekund. Podium uzupełnił Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers), ze stratą 31 sekund.

To Top