Świat

Saudi Tour: Santiago Buitrago wygrał drugi etap

Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious) wygrał drugi etap Saudi Tour (kat. 2.1), zakończony krótkim, dość wymagającym podjazdem.

Środa przyniosła kolarzom 163-kilometrowy odcinek, w przeważającej większości płaski. Prowadzenia w klasyfkacji generalnej bronił Caleb Ewan (Lotto Soudal), który jednak musiał zmierzyć się z trudnym finiszem, będącym – jak się wydawało – na granicy jego możliwości. Parametry drogi do finiszu to 1,6 km o nachyleniu 7,7%.

źr. La Flamme Rouge

Po dogonieniu początkowej ucieczki, kolarze zaczęli sposobić się do walki z finałowym podjazdem. W dużej grupie jechała ku niemu razem około setka kolarzy – cały peleton wyścigu. 7 km od mety ataku próbował jeszcze Jayde Julius (Kuwait), lecz bez większego powodzenia.

W pierwszej fazie podjazdu tempo było mocne, lecz nie pojawiały się żadne próby ataków. 1200 metrów od mety na czele pozostawało już jednak na czele tylko około 30 zawodników. Zaatakował Daniel Oss (TotalEnergies), który dał tym samym sygnał do skoków. Wciąż wysoko był jednak i Ewan.

Ostatecznie odjechali Andrea Bagioli (Quick Step – Alpha Vinyl) oraz Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious). Dojechali oni na metę przed główną grupą, a skuteczniejszy okazał się Kolumbijczyk. Ewan był czwarty i stracił koszulkę lidera.

To Top