Świat

Michał Kwiatkowski nie jedzie w Etole de Besseges. Dlaczego?

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Ineos Grenadiers

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) miał otworzyć w środę sezon startem w etapowym Etoile de Besseges. Polak mimo, iż znalazł się w pierwotnie ogłoszonym przez grupę składzie, w wyścigu jednak nie startuje. Dlaczego?

Przed rokiem “Kwiato” w imprezie wywalczył drugie miejsce, przegrywając jedynie z Timem Wellensem (Lotto Soudal). W edycji 2022 mogliśmy mieć nadzieję na podobnie udany występ, a tym samym – udane otwarcie roku. Z niecierpliwością można było zacierać ręce.

Niestety, Polak ostatecznie nie znalazł się w składzie drużyny mimo, iż pierwotnie (m.in. na grafikach przez nią przygotowanych) był awizowany do startu.

Grafika opublikowana przez Ineos Grenadiers 28 stycznia

Postanowiliśmy zapytać o przyczynę pracującego dla brytyjskiej formacji Marka Sawickiego. Jego odpowiedź była krótka: “Zmiana nastąpiła przed samym wyścigiem ale nas nie poinformowano z jakiego powodu” – przekazał.

Czujni internauci (pozdrawiamy Marcina Raczyńskiego) wychwycili także, że od trzech dni (dokładnie – od 29 stycznia) Kwiatkowski nie zanotował żadnej aktywności w serwisie Strava, co dotąd robił regularnie. Póki co wiemy więc jedynie, że… nic nie wiemy.

Pod nieobecność Kwiatkowskiego najwyżej sklasyfikowanym kolarzem Ineos na pierwszym etapie był Filippo Ganna, który zajął siódme miejsce. Trzynasty był Richard Carapaz.

To Top