Świat

Filip Helta kolarzem Kross Orlen Cycling Team

Filip Helta został zaprezentowany jako zawodnik Kross Orlen Cycling Team. Tym samym skład ekipy na sezon 2022 został oficjalnie zamknięty.

W poprzednim sezonie Filip zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zdobywając mistrzostwo Polski w maratonie MTB, wicemistrzostwo Polski w wyścigu XCC i trzecią lokatę podczas mistrzostw Polski XCO. Z pewnością może osiągnąć jeszcze więcej przy wsparciu KOCT.

“Cieszę się, że polskie firmy stawiają na rozwój polskich kolarzy i że kolejny utalentowany zawodnik dołącza do naszego zespołu. Liczę, że w sezonie 2022, Filip będzie stawał na podiach wyścigów z kalendarza UCI i powalczy o jak najlepsze lokaty w wyścigach Pucharów Świata. Chciałbym, aby rozwijał się zgodnie z planem i robił postępy wobec ubiegłego roku, bo widzę, że ma ogromny potencjał. Cieszy mnie fakt, że w drużynie KOCT będzie aż 4 zawodników z Polski, że możemy wspierać najzdolniejszych, polskich zawodników i pomagać im w osiąganiu dużych, międzynarodowych sukcesów, na zaawansowanych technologicznie rowerach wyprodukowanych w fabryce KROSS w Przasnyszu” – mówi Kornel Osicki, Team manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Skład Kross Orlen Cycling Team na sezon 2022: Ondrej Cink, Bartłomiej Wawak, Thomas Litscher, Matylda Szczecińska, Aleksandra Podgórska, Filip Helta

To Top