Świat

Davide Rebellin zapowiedział zakończenie kariery

Davide Rebellin
Davide Rebellin / fot. Facebook

50-letni Davide Rebellin zapowiedział, że sezon 2022 będzie w jego wykonaniu ostatnim. Włoch, którego niespełnionym marzeniem jest zdobycie mistrzostwa kraju debiutował w… 1992 roku.

Rebellin to najbardziej znany symbol kolarskiej długowieczności, który zaczynał starty, gdy większości obecnych zawodowców nie było nawet na świecie. W trakcie długiej kariery zaliczył między innymi wygrane we wszystkich wyścigach Tryptyku Ardeńskiego w pojedynczym sezonie. W latach 2013-2016 jeździł w polskim CCC Team.

Aktualnie rutyniarz jest zawodnikiem kontynentalnego Work Service. Choć jego wiek jest bardzo mocno zaawansowany, wciąż jest nie tylko kolarską ciekawostką. Potrafi walczyć o wysokie lokaty – w ubiegłym roku był m.in. siódmy w klasyfikacji generalnej Turul Romaniei (kat. 2.1). Końcówkę sezonu stracił przez wypadek i kontuzję.

Rebellin zadeklarował, że nie chce w ten sposób schodzić ze sceny i będzie jeździć także w sezonie 2022. Jednocześnie – będzie to jego ostatni w zawodowej karierze. Tym samym stanie przed finałową szansą na walkę o wymarzoną koszulkę mistrza kraju.

To Top