Świat

Drużyna Tadeja Pogacara doczekała się… mistrza świata

Jan Christen
Jan Christen / fot. UCI

Stworzona przez Tadeja Pogacara ekipa, mająca na celu rozwój młodych talentów – Pogi Team – doczekała się w swoich szeregach mistrza świata. W niedzielę tytuł w przełajowych MŚ zdobył w kategorii juniorów jeden z jej zawodników.

Pogi Team został założony na bazie KD Rog – klubu, w którym Pogacar startował do 2017 roku. Od sezonu 2022 może on liczyć na wsparcie UAE i oficjalnie nosi nazwę Pogi Team UAE Generali.

Jednym z zawodników ekipy jest Szwajcar, Jan Christen. 17-latek to spory talent – w ubiegłorocznych, szosowych MŚ juniorów był siódmy w jeździe indywidualnej na czas, a w ME zajął w tej samej specjalności szóstą pozycję. Błyszczy jednak również w świecie przełajów.

W niedzielę, w Stanach Zjednoczonych wywalczył złoty medal mistrzostw świata. W sprinterskim finiszu na ostatnich metrach pokonał Aarona Dockxa (Belgia) i Nathana Smitha (Wielka Brytania).