Świat

Kamil Gradek i Filip Maciejuk zadebiutują w barwach Bahrain-Victoriuos

Filip Maciejuk
Filip Maciejuk / fot. Bahrain-Victorious

Dwójka Polaków: Filip Maciejuk i Kamil Gradek znalazła się w składzie Bahrain-Victoriuos na rozpoczynający się 1 lutego Saudi Tour (kat. 2.1). Dla tej dwójki będzie to debiut w barwach ekipy.

Transfer Maciejuka ogłoszono jeszcze latem, w trakcie Tour de Pologne, więc fani z naszego kraju mieli czas, by odpowiednio się nim “nacieszyć”. Wiadomość o zatrudnieniu Gradka pojawiła się kilka miesięcy później i można było ją odbierać jako prawdziwą sensację.

Dwójka w nowym zespole zadebiutuje wspólnie, podczas pięcioetapowego Saudi Tour. Impreza na Bliskim Wschodzie nie ma w programie jazdy indywidualnej na czas, a nakierowana jest przede wszystkim na wytrzymałych, szybkich kolarzy, zdolnych pokonać największe wyzwanie – liczący 6 km i 7% nachylenia podjazd niedaleko finiszu czwartego dnia zmagań.

Obok Gradka i Maciejuka w składzie Bahrain-Victorious znajdą się: Jonathan Milan, Santiago Buitrago, Jasha Sutterlin, Fred Wright oraz Ahmed Madan. Ostatni z wymienionych to ciekawy przypadek – 21-letni zawodnik w ubiegłym roku zaliczył… jeden start, w Tour de Hongrie. Był 117. w klasyfikacji generalnej.

To Top