Świat

Trofeo Serra de Tramuntana: Tim Wellens wygrywa

Tim Wellens
Tim Wellens / fot. Lotto Soudal

Tim Wellens (Lotto Soudal) wygrał Trofeo Serra de Tramuntana (kat. 1.1), trzeci z pięciu wyścigów cyklu Challenge Mallorca.

W piątek kolarze mieli do pokonania łącznie 159 kilometrów dość wymagającej trasy. Kluczowym jej punktem wydawał się podjazd Coll de Puig Major (14,6 km, 6%), z którego szczytu do mety pozostawało niespełna 30 kilometrów, prowadzące przeważnie w dół.

źr. La Flamme Rouge

To właśnie na wspomnianym podjeździe wykrystalizowała się ścisła czołówka, mająca walczyć o wygraną w klasyku. Znaleźli się w niej między innymi Alejandro Valverde (Movistar), Emanuel Buchmann (BORA-hansgrohe), Enric Mas (Movistar), Elie Gesbert (Arkea-Samsic) i Tim Wellens (Lotto Soudal). 30 kilometrów od mety peleton tracił do nich minutę.

15 kilometrów od finiszu różnica stopniała do 40 sekund, ale wydawało się, że liderzy utrzymają tę przewagę do ostatnich metrów. Tak też się stało. Wobec płaskiego finiszu oraz faktu, że większość zawodników wolała uniknąć finiszu grupki (a tym samym – triumfu Valverde) kolarze kolejno próbowali ataków.

Żaden z nich nie przyniósł skutku, ale “El Bala” na finiszu jednak przegrał. Najlepszy okazał się Tim Wellens (Lotto Soudal). Drugi był Valverde, a trzeci – Simon Clarke (Israel-PremierTech).

To Top