Świat

Stan Egana Bernala ulega poprawie

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal (Ineos Grenadiers) w poniedziałek poważnie ucierpiał w wypadku, do którego doszło w jego rodzimej Kolumbii. Po serii operacji powoli zaczyna dochodzić do siebie, a szpital, do którego trafił w najnowszym komunikacie o stanie zdrowia przekazał bardzo optymistyczne informacje.

25-latek przy dużej prędkości, w trakcie treningu na rowerze czasowym wjechał w stojący na drodze autobus. Początkowo donoszono o stosunkowo niewielkich obrażeniach, lecz w ciągu kilku godzin jasnym stało się, że sprawa jest niezwykle poważna. Bernal doznał złamania kości udowej i rzepki, złamania łopatki oraz urazu kręgosłupa. Dodatkowo, w jamie opłucnej zbierała się krew.

Zawodnik Ineos Grenadiers przeszedł serię zabiegów w ciągu kilku godzin, a obecnie wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jak czytamy w najnowszym komunikacie, opublikowanym przez szpital La Sabana, badania wykazują, że leczenie kręgosłupa przebiega prawidłowo, rozpoczęte zostało “wsparcie żywieniowe”, a działania lekarzy obecnie skupiają się również na uśmierzaniu bólu. Jednocześnie, rozpoczęty został już proces rehabilitacji.

Wstępne informacje wskazywały, że Bernal może stracić cały sezon 2022. Najnowsze opinie lekarzy (cytowanych m.in. przez kolumbijski “Caracol”) są jednak zdecydowanie bardziej optymistyczne.

To Top