Świat

Trofeo Calvia: Brandon McNulty najlepszy, dobra jazda Łukasza Owsiana

Brandon McNulty
Brandon Mcnulty / fot. UAE Team Emirates / Biondi/BettiniPhoto2020

Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał Trofeo Calvia (kat. 1.1), pierwszy z pięciu wyścigów cyklu Challenge Mallorca. Świetnie jechał Łukasz Owsian (Arkea-Samsic).

Choć ściganie w Europie oficjalnie zainaugurowano w niedzielę, podczas Classica Comunitat Valenciana (triumfował Giovanni Lonardi z EOLO-Kometa), dopiero w środę do rywalizacji przystąpić mogli kolarze ekip World Teams. Poprzednia impreza miała bowiem “tylko” kategorię 1.2, co wykluczało start topowych drużyn.

Zawodnicy mieli do pokonania 154 kilometry w zachodniej części wyspy. Start ulokowany był w Peguerze, a meta – w Palmanovie. Profil był mocno pagórkowaty.

źr. La Flamme Rouge

W finale zmagań sporo się działo. Dość powiedzieć, że 30 kilometrów od mety jechał na czele samotnie Brandon McNulty (UAE Team Emirates), a za jego plecami, ze stratą minuty grupa kilkunastu, mocnych zawodników, na czele z Alejandro Valverde (Movistar) czy Simonem Geschke (Cofidis). Co ciekawe, był w niej również… Łukasz Owsian (Arkea-Samsic). Polak, choć tracił na podjazdach, powracał do pogoni i do końca liczył się w walce o podium.

23-letni Amerykanin kontynuował z kolei swoje show i utrzymywał zapas, kompletnie niezagrożony. Zwyciężył bardzo pewnie. Drugi był jego kolega z ekipy, Joel Suter.

To Top