Świat

Koszulki ekip World Teams na sezon 2022

Pierwsze tygodnie nowego roku to tradycyjnie moment, gdy ekipy ujawniają swoje barwy, w jakich jeździć będą przez kolejne dwanaście miesięcy. Prezentujemy kompletny przeglad zaprezentowanych trykotów.

Niektóre ekipy przyzwyczaiły nas do konserwatywnych rozwiązań i kosmetycznych tylko zmian, podczas, gdy inne niemal co roku decydują się na prawdziwą rewolucję. Jak będzie tym razem?

Astana Qazaqstan Team

To zdecydowanie przedstawiciel pierwszej z wymienionych grup. Dobrze znany błękit i “pozbycie” się logotypu sponsora z 2021 roku – PremierTech to wyróżniki.

Ineos Grenadiers

Brytyjska grupa zmieniła dostawcę strojów (z Castelli na Bioracer), toteż i zmiany względem 2021 roku są dobrze widoczne. Wróciła czerwień – barwa, którą miały pierwsze stroje drużyny, z sezonu 2019 (tuż po zmianie głównego sponsora ze Sky).

AG2R Citroen

Francuska drużyna jeszcze przed wejściem Citroena jako tytularnego sponsora zmian dokonywała raczej kosmetycznych. Tym razem… nie ma żadnych.

Team DSM

W przeciwieństwie do kadry, która została znacząco uszczuplona po tym, jak część kolarzy rozwiązało kontrakty – w strojach nie zaszły żadne zmiany.

Trek-Segafredo

Prosta biel i dwa warianty – czerwony pas w przypadku drużyny męskiej i niebieski – kobiecej.

Movistar

Zmiana jest znacząca i dotyczy przede wszystkim dominującego koloru – jasnoniebieskie stroje odchodzą w zapomnienie na rzecz granatu.

Lotto Soudal

Belgijska drużyna zdecydowała się jedynie na delikatny lifting swoich kompletów.

Jumbo-Visma

Prezentację strojów na sezon 2022 połączono z ogłoszeniem przedłużenia kontraktu przez Primoża Roglicia, przez co sam fakt pojawienia się nowych trykotów nieco się “rozmył”. Swoje robi też fakt, że są one niemal identyczne jak te, stosowane dotąd.

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Jumbo-Visma

BORA-hansgrohe

Niemcy kompletnie odmienili design, co związane jest z nowym partnerem technicznym – Le Col. Efekt końcowy… oceńcie sami.

Quick-Step Alpha Vinyl

Drużyna Patricka Lefevere’a zaczyna współpracę z Castelli. Zmiany nie są duże, lecz widoczne.

UAE Team-Emirates

Symboliczne zmiany, motyw strojów dobrze znany.

Bahrain-Victorious

Lekki lifting trykotów, raczej na plus. Dwaj Polacy – Kamil Gradek i Filip Maciejuk będą się prezentować naprawdę godnie.

BikeExchange-Jayco

Duża, bardzo duża wręcz zmiana. Stroje stały się o wiele jaśniejsze, pojawił się niebieski kolor, który kolarze będą mieć również na kaskach. Na minus – z oddali mogą się mylić z kompletami Astany.

Cofidis

Można żartobliwie powiedzieć, że francuska grupa inspirowała się… idealnym wyobrażeniem koszulek mistrzów Polski. Biało-czerwone stroje to naprawdę fajna zmiana.

Groupama-FDJ

Drużyna Marca Madiot od lat w zasadzie niczego nie zmienia. I tak jest też tym razem.

Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux

Cóż, nie jest to pierwszy krzyk mody. Przypominają się trykoty ekipy Gianniego Savio, który zwykł mawiać, że kolarska koszulka powinna wyglądać jak gazeta. Może coś w tym jest?

Israel – PremierTech

Izraelska formacja zyskała wsparcie PremierTech, które zakończyło nieudany mariaż z Astaną. Podobnie jak przed rokiem, w koszulkach dominują biel i granat.

EF Pro Cycling

Amerykańska grupa zaprezentowała stroje jako ostatnia (nie jest to wielkie zaskoczenie, bo składy też zawsze ogłasza na ostatnią chwilę). Efekt jest… dyskusyjny. Czy to lepsze komplety, niż te z 2021 roku?

To Top