Świat

Egan Bernal po dwóch operacjach. Trzecia wkrótce

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal (Ineos Grenadiers) podczas poniedziałkowego treningu zaliczył wypadek, w wyniku którego doznał rozległych obrażeń. 25-latek ma za sobą już dwie operację, a trzecią przejdzie nocą kolumbijskiego czasu. Wydłuża się przy tym lista stwierdzonych urazów.

25-letni zawodnik, który na koncie ma między innymi triumf w klasyfikacji generalnej Tour de France (2019) wjechał w autobus, który wysadzał pasażerów. Pierwsze informacje dotyczące zdarzenia były względnie optymistyczne, lecz każdy kolejny komunikat przynosi dotąd coraz bardziej ponure wieści.

Szpital Uniwersytecki La Sabana, do którego trafił kolarz o godzinie 1:30 polskiego czasu przekazał, że Bernal przeszedł już dwie operacje (początkowo mowa była o jednej), a trzecia przeprowadzona będzie wkrótce. Dotychczas stwierdzone urazy to: złamanie prawej kości udowej (wieloodłamowe), złamanie prawej rzepki, obecność krwi w jamie opłucnej (hemothorax), złamanie łopatki oraz uszkodzenie kręgów.

To właśnie kręgosłup ma być przedmiotem trzeciej operacji, która odbędzie się nocą kolumbijskiego czasu.

Media z Ameryki Południowej przekazały również hipotezy, dotyczące ewentualnego powrotu Bernala do rywalizacji. Przytaczają przy tym słowa jego pierwszego trenera, Fabio Rodrigueza, który wprost przyznaje, że “sezon jest w praktyce stracony”.

To Top