Świat

Andrew Talansky: “Pandemia nie istnieje”

Andrew Talansky
Andrew Talansky / fot. Thortuck, CC BY-SA 3.0 Wikimedia Commons

Były, amerykański kolarz, Andrew Talansky za pośrednictwem Twittera podzielił się swoimi przemyśleniami, dotyczącymi pandemii koronawirusa. Jego wniosek jest prosty – ta zwyczajnie… nie istnieje. “Przestańcie żyć w strachu” – zaapelował.

Pochodzący z Nowego Jorku zawodnik, który reprezentował barwy m.in. Amore & Vita czy Cannondale, zakończył karierę po sezonie 2017. Na koncie ma między innymi triumf w klasyfikacji generalnej Criterium du Dauphine, czy miejsca w czołowej “10” Tour de France i Vuelta a Espana.

Cieszący się kolarską emeryturą Jankes wprawił świat w niemałe zdumienie teoriami, głoszonymi za pośrednictwem Twittera, a dotyczącymi między innymi pandemii koronawirusa.

“Chcecie zakończyć tę scamdemię? Przestańcie żyć w strachu. Przestańcie się testować, przestańcie wstrzykiwać w siebie toksyny. Przestańcie wspierać segregację (…) Zacznijcie dbać o swoje zdrowie przez ćwiczenia i odźywianie” – napisał, lecz na tym nie koniec.

“Z ciekawości przestałem korzystać z kanałów social media, na kilka dni odstawiłem newsy. To potwierdziło to, o czym myślałem: pandemia nie istnieje. Bez sieci społecznościowych i mediów to wszystko byłoby niemożliwe” – dodał.

Co ciekawe, Twitter usunął jego oba wpisy, jako “naruszające zasady”.

To Top