Świat

Nacer Bouhanni doznał wstrząśnienia mózgu

Nacer Bouhanni
Nacer Bouhanni / fot. Arkea-Samsic

Nacer Bouhanni (Arkea-Samsic) w czwartek, podczas treningu zaliczył upadek, w wyniku którego na krótko stracił przytomność. Badania przeprowadzone w szpitalu wykazały u niego wstrząśnienie mózgu.

31-letni obecnie sprinter ma na koncie sporo sukcesów (m.in. etapowe zwycięstwa podczas Giro d’Italia czy Vuelta a Espana), lecz równie dużo skandali. W przeszłości zdarzało mu się m.in. wdać w bójkę z hotelowymi gośćmi, a sam deklaruje, że po zakończeniu kariery zostanie bokserem. W ubiegłym roku został zdyskwalifikowany na dwa miesiące za zepchnięcie rywala na barierki.

Jak przekazała jego obecna ekipa – Arkea-Samsic, podczas czwartkowego treningu w Hiszpanii Bouhanni zaliczył upadek. Na krótko stracił przytomność, został przewieziony do szpitala w Benidormie na badania, gdyż miał rozcięty łuk brwiowy i uskarżał się na silny ból głowy.

Te wykazały wstrząśnienie mózgu, co oznacza zapewne przymusową przerwę. Nie wiadomo póki co, czy przełoży się na opóźnienie inauguracji sezonu, którą Francuz algierskiego pochodzenia planował na 1 lutego (Saudi Tour).

To Top