Świat

UAE Tour: Organizatorzy zaprezentowali trasę

Tadej Pogacar
Tadej Pogacar / fot. Bettiniphoto / UAE Team-Emirates

Nieco ponad miesiąc przed startem, poznaliśmy w końcu trasę pierwszego wyścigu World Tour sezonu 2022 – UAE Tour.

Zmagania na Bliskim Wschodzie są z punktu widzenia polskiego kibica o tyle istotne, że to jedna z flagowych impreza dla UAE Team Emirates, drużyny Rafała Majki. To właśnie tam Polak otworzy sezon, rywalizując wraz z innymi kolarzami w dniach 20-26 lutego.

Na kolarzy czekać będą cztery odcinki sprinterskie, dwa górskie (czy raczej – z finiszami na podjazdach) oraz jazda indywidualna na czas.

Odcinek pierwszy, płaski liczyć będzie 185 kilometrów ze startem i metą w Madinat Zayed. Dzień później na zawodników będzie czekać kolejna odsłona sprinterskiej rywalizacji – tym razem z początkiem i końcem w Abu Dhabi Breakwater (173 km).

Etap numer trzy powinien wprowadzić w końcu istotniejsze różnice w “generalce”. Będzie bowiem 9-kilometrową jazdą indywidualną na czas w Ajmanie. Po nim nastąpi pierwsze, górskie wyzwanie – meta na podjeździe Jebel Jais po 181 kilometrach zmagań. Dzień później nastąpi kolejny, sprinterski odcinek z metą na wyspie Al Marjan (182 km).

Etapem numer sześć będzie ostatnia odsłona sprinterskich batalii, ze startem i metą na terenie Expo Dubaj (180 km). Finał to zapowiadająca się znakomicie walka na stokach znanego już z poprzednich lat Jebel Hafeet (148 km).

To Top