Tech

Rower za niemal 80.000 PLN?!

Trek Emonda

Sobotnie otwarcie częstochowskiej Fabryki Rowerów pozwoliło na obejrzenie całej masy atrakcji. Był jednak jeden rower, który przyciągał uwagę znacznie bardziej niż pozostałe.

Wprawne oko dostrzeże nawet z daleka, że to Trek Emonda, bo charakterystyczny kształt ramy amerykańskiego producenta jest dość łatwo rozpoznawalny. Im bliżej roweru się znajdziemy tym bardziej on zaskakuje i sprawia, że chcemy mu się przyjrzeć z bardzo bliska.

Dokładnie jest to model Emonda SLR 9, którego katalogowa cena wynosi niecałe 58 tysięcy złotych. W fabrycznej specyfikacji rower jest wyposażony w 12-rzędową grupę Shimano Dura-Ace R9270 Di2 i karbonowe koła Bontrager Aeolus RSL 37, które toczą się na oponach Pirelli P-Zero Race wstawionych w miejsce fabrycznych bontragerowskich Hard R3 Hard-Case Lite. Całość dopełniają karbonowe komponenty (a jakże) Bontragera w postaci sztycy i zintegrowanej kierownicy, a także siodło Aeolus P2 Pro i owijka Supertack Perf.

Okej, gdzie pozostała część kwoty o której mowa wyżej? Cenę całego sprzętu potęguje specjalne, “lustrzane”, malowanie wykonane przy pomocy Project One, wózek przerzutki CeramicSpeed, pomiar mocy Inpeak, pedały Wahoo Speedplay Zero oraz uchwyt K-Edge. To wszystko składa się na łączną kwotę 77 696 zł!

To Top