Świat

Luke Plapp mistrzem Australii w wyścigu ze startu wspólnego

Ineos Grenadiers

Luke Plapp (Ineos Grenadiers) wywalczył w niedzielę, wczesnym rankiem polskiego czasu mistrzostwo Australii w wyścigu ze startu wspólnego.

21-latek, który już w rywalizacji na czas był uważany za głównego, obok Rohana Dennisa faworyta do walki z zegarem… nie przystąpił. Można było przypuszczać, że taki ruch podyktowany jest chęcią walki o pełną pulę we “wspólnym”. I cóż, jeżeli tak faktycznie było – pokerowa zagrywka się opłaciła.

Plapp wygrał w stylu największych mistrzów, niespełna 10 kilometrów od mety doganiając samotnego lidera, Jamesa Whelana (Team BridgeLane) i zostawiając go daleko w tyle. Na mecie 185-kilometrowego wyścigu zameldował się 45 sekund przed nim. Trzecie miejsce zajął Brendan Johnston – 30-latek, ostatnio jeżdżący w barwach lokalnego Team CCS Canberra Men. Stracił jednak już niemal dwie minuty.

Nowy zawodnik Ineos Grenadiers i świeżo upieczony mistrz Australii ma na koncie medale mistrzowskich imprez w konkurencjach torowych (m.in. IO). W szosowej jeździe indywidualnej na czas był z kolei wicemistrzem świata juniorów (2018).