Świat

Alexander Kristoff skarży się na… rower

Alexander Kristoff
Alexander Kristoff / fot. UAE Team-Emirates / BettiniPhoto

Alexander Kristoff przed sezonem 2022 zamienił UAE Team Emirates na Intermarche-Wanty-Gobert. Doświadczony sprinter wyznał, że w walce o wysokie lokaty w barwach drużyny z Bliskiego Wschodu przeszkadzał mu między innymi… sprzęt.

W UAE Team Emirates Norweg jeździł od sezonu 2018. Łącznie przez cztery lata wygrywał kilkanaście razy, w tym – dwukrotnie na etapach Tour de France. Mimo wszystko czuje on spory niedosyt.

34-latek podzielił się swoimi przemyśleniami w rozmowie z “Sportwereld”. “W Emiratach mieliśmy fantastyczny rower dla górali, ale brakowało aerodynamicznej maszyny na płaskie odcinki. Kiedy rower nie jest dość szybki, masz problem jako sprinter” – mówił. Dodał także, że w Intermarche “znowu” będzie miał do dyspozycji odpowiedni pociąg.

Pytany o swoje cele, odpowiedział dość ambitnie. W barwach nowej grupy w debiutanckim sezonie chce powalczyć o lokaty w czołowej piątce podczas Paryż-Roubaix, Ronde van Vlaanderen czy Mediolan – San Remo. Dodatkowo nie ukrywał, że wciąż marzy o złotym medalu mistrzostw świata, którego podczas czempionatu w Bergen (2017) był bardzo bliski, zajmując drugie miejsce.

To Top