Świat

Mathieu van der Poel przeszedł operację kolana

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) przeszedł w miniony weekend operację kolana – poinformowała “Sporza”. Holender jesienią nabawił się urazu, który, jak się okazało, wymagał zabiegu. Sytuacja wokół niego coraz bardziej się jednak komplikuje.

26-latek to jeden z najlepszych zawodników świata, lecz ostatnie miesiące są dla niego bardzo trudne. Od wiosny 2021 roku boryka się z problemami z plecami, które uniemożliwiają odpowiednie treningi, powodując niemal nieustanny ból. Choć jesienią informowano, że problem udało się zwalczyć, rzeczywistość okazała się inna – nawrót przypadłości sprawił, że Van der Poel przedwcześnie zakończył sezon przełajowy po zaledwie… dwóch występach (z których jednego nawet nie ukończył).

Do tego doszły jeszcze kłopoty z kolanem, których nabawił się podczas treningu. Opóźniły one przygotowania do sezonu przełajowego (o niemal dwa tygodnie). Jakby tego było mało, okazało się, że jesienią Mathieu nabawił się jeszcze innego urazu kolana, z powodu którego przejść musiał operację.

“Sporza” donosi, że Mathieu przeszedł ją w miniony weekend. O co dokładnie chodziło? Jesienią w wyniku upadku pojawić miało się mikropęknięcie rzepki, a tkanka bliznowata, która pojawiła się w jego miejscu zaczęła ocierać o kość. Media przekonują jednak, że zabieg nie był poważny.

To Top