Amatorzy

“Rura na Kocierz” w 2022 roku imprezą dwudniową

Miniony weekend przyniósł konferencję prasową, w trakcie której poznaliśmy detale tegorocznej edycji wyścigu “Rura na Kocierz”. Co ciekawe, wymagająca impreza dla amatorów będzie w zbliżającym się sezonie… dwudniowa. Odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia.

W pierwszym dniu odbędzie się start wspólny na dwóch dystansach (52 i 103 km). Start zaplanowany jest w Gminie Porąbka skąd kolarze ruszą na rundy wiodące po okolicznych beskidzkich Gminach. “Trasa jest bardzo trudna i wymagająca, obfituje w kilka ciężkich podjazdów oraz wietrznych sektorów z finałem na przełęczy kocierskiej” – przekonuje Bartosz Grubka, prezentujący szczegóły trasy.

Drugi dzień rywalizacji, to indywidualna jazda na czas (11 km), która swój początek będzie mieć w Gminie Łękawica. “Głównym daniem” tego dnia – a zarazem całego wyścigu – będzie podjazd na przełęcz kocierską ulicą widokową, która jest jedną z najbardziej stromych asfaltowych ulic w naszym kraju – maksymalne nachylenie na odcinku 100 metrów dochodzi do 20%.

“Chcemy, by w niedalekiej przyszłości Rura na Kocierz stała się najlepszym wyścigiem kolarskim w naszym kraju” – podkreśla Elżbieta Lotek, marketing menager Kocierz Hotel&Spa, który jest współorganizatorem wyścigu. W projekt zaangażowało się wiele firm oraz lokalnych instytucji takich jak Maspex, Eurowafel, Agropunkt, Power of Sience, PKP Cargo Service, Makaron Czaniecki czy PBW Inżynieria.

Organizatorzy Rury na Kocierz planują zaangażować lokalną społeczność, poprzez stworzenie konkursu na najlepszą strefę kibica ze słynnym ‘Panem Bananem’ na czele. Zawodnicy będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody i świetną atmosferę.

Rozmach organizacyjny pozwala wierzyć że rozpoczęcie sezonu wraz z Rurą na Kocierz, może być imprezą którą kolarze będą wspominać do jego końca. Wszystkie szczegółowe informacje na temat wyścigu znajdziecie na stronie rura.cc lub Social Mediach Innergy Racing Team i Kocierz Hotel&Spa.

To Top