Świat

Remco Evenepoel: “Tour de France? W 2023 roku. Może…”

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Quick Step - Alpha Vinyl

Remco Evenepoel (Quick Step – Alpha Vinyl) w ubiegłym roku zadebiutował w wyścigu trzytygodniowym. Giro d’Italia nie był jednak w stanie ukończyć. W sezonie 2022 przyjdzie pora na kolejne wyzwanie – Vuelta a Espana, który jednak nie będzie głównym jego celem.

Dla 21-latka ubiegłoroczny Corsa Rosa był powrotem do rywalizacji po wypadku, w którym ucierpiał na trasie Il Lombardia. Długo plasował się w ścisłej czołówce, lecz jedenasty etap, z metą w Montalcino nadwyrężył jego siły i rozpoczął pikowanie w dół klasyfikacji generalnej. Ostatecznie Remco wycofał się po 17. etapie zmagań.

Dalszą część sezonu Evenepoel uznać jednak mógł za udaną. Łącznie odniósł osiem zwycięstw, choć żadnego na szczeblu World Touru. Zgrzytem była jego postawa podczas mistrzostw świata, czy raczej – nie do końca wyjaśniona hierarchia w reprezentacji Belgii, która zaowocowała ostatecznie brakiem medalu w wyścigu ze startu wspólnego.

W 2022 rok młokos wkracza z dużymi nadziejami. Zobaczymy go w akcji między innymi podczas flandryjskich klasyków, gdzie, ramię w ramię z Julianem Alaphilippem będzie walczyć o wysokie lokaty. “Udowodniliśmy już, że potrafimy się ścigać razem. Ja atakując, on czekając z tyłu. Możemy pojechać tak chociażby w Liege-Bastogne-Liege” – stwierdził.

W drugiej części sezonu zobaczymy go m.in. na trasie Vuelta a Espana. Unika jednak na temat startu w Hiszpanii zdecydowanych deklaracji. “Nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądać nasz zespół, ale na pewno będą ekipy mocniejsze od nas w górach. Odcinki jazdy na czas to na pewno okazja” – ocenił, dodając jednak, że swoje zrobić mogą upalne warunki, w jakich zazwyczaj toczy się rywalizacja. Pytany o Tour de France, enigmatycznie stwierdził, że “może w 2023 roku” uda się zadebiutować w imprezie.

To Top