Świat

Miesiące startów i… 3990 złotych zarobku. Bartosz Mikler podsumował sezon

Bartosz Mikler
Bartosz Mikler / kadr promocyjny filmu "Kolor"

Czołowy, polski przełajowiec – Bartosz Mikler opublikował na swoim instagramowym profilu podsumowanie występów w zakończonym niedawno sezonie. Objęło ono również kwestie finansowe – mimo licznych zwycięstw zarobił łącznie, po uwzględnieniu kosztów… 3990 złotych.

Mikler, który zdaniem wielu był jedynym kolarzem, zdolnym nawiązać walkę o złoty medal mistrzostw Polski z Markiem Konwą, ostatecznie nie był w stanie wystartować w czempionacie. Dzień po jego zakończeniu podsumował za to swój sezon.

Podsumowanie to jest niezwykle ciekawe, gdyż obok wyników zawiera również analizę pod kątem finansowym. Mikler tej zimy poza licznymi triumfami w zawodach Pucharu Polski (i klasyfikacji generalnej tego cyklu) z niezłej strony prezentował się również podczas zawodów Toi-Toi Cup w Czechach, regularnie meldując się na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki.

Jak przekazał, łącznie z nagród na wyścigach zainkasował 10 990 złotych. Odliczenie kosztów paliwa, noclegu i wyżywienia dało ostateczną kwotę 3990 złotych. Za kilka miesięcy rywalizacji, w dodatku – na czołowym w naszym kraju poziomie. Naturalnie, Mikler może też zapewne liczyć na wsparcie ze strony sponsorów, więc nie można uogólniać i twierdzić górnolotnie, że musiał za te pieniądze przeżyć, ale wniosek i tak jest bardzo smutny – przeciętny zawodnik z rywalizacji przełajowej z pewnością się nie utrzyma.

To Top