Świat

Rafał Majka: “Przed Tadejem Pogačarem jest wielka przyszłość”

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. UAE Team-Emirates / PhotoFizza

Wirtualna konferencja z Rafałem Majką, oprócz programu na sezon 2022, przybliżyła również jego stosunek do Tadeja Pogačara.

W poniedziałek miała miejsce wirtualna konferencja UAE Team Emirates z Rafałem Majką. Pytania dziennikarzy dotyczyły głównie konkretnych planów startowych na najbliższy sezon, ale wśród nich znalazło się również kilka o najjaśniejszą gwiazdę zespołu – Tadeja Pogačara.

„Zgred” wypowiadał się o młodym Słoweńcu z największym uznaniem, podkreślając, że jest on przede wszystkim „normalnym człowiekiem” poza rowerem, a zatem w żaden sposób się nie wywyższa wśród kolegów z drużyny. Rafał jest również przekonany, że przed Tadejem Pogačarem znajduje się wielka przyszłość, ponieważ jest to niezwykle utalentowany zawodnik, który jest w stanie sięgnąć po wiele zwycięstw. Majka podkreślił też, że wspaniałym doświadczeniem było wygranie Tour de France z tak wielkim talentem jak Tadej.

Jako dwa najważniejsze wyścigi, Polak wskazał Tour de France i Vuelta a España. We Francji celem jest powtórzenie zeszłorocznego sukcesu Tadeja Pogacara, gdzie Rafał naturalnie wystąpi w roli pomocnika. Hiszpania z kolei może przynieść Rafałowi szansę walki na własne konto – jak sam przyznał, najprawdopodobniej tam uzyska zielone światło od drużyny na walkę o zwycięstwo etapowe, aby być może powtórzyć sukces z 15. etapu ostatniej Vuelty. To zresztą nie jedyny wyścig, w którym zawodnik będzie mógł upatrywać swojej szansy –  z podobnymi zamiarami pojedzie na Itzulia Basque Country, a możliwe, że w jednym z zaplanowanych w sezonie wyścigów obejmie funkcję lidera.

Rafał Majka wspomniał również o tym, że do tego sezonu podchodzi z nieco większym luzem, niż do poprzedniego, w którym czuł się przeciążony.

O dokładniejszych planach startowych Rafała Majki można przeczytać TUTAJ

To Top