Świat

Egan Bernal przedłużył kontrakt z Ineos Grenadiers

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal podpisał nowy kontrakt z ekipą Ineos Grenadiers. Umowa wiąże Kolumbijczyka z formacją aż do końca 2026 roku.

24-latek pierwsze kroki w zawodowym kolarstwie stawiał w Italii, w ekipie Androni Giocattoli. W 2018 roku trafił do Team Sky i już w kolejnym sezonie fetował swój największy jak dotąd sukces – triumf w Tour de France. Kolejne lata nie były aż tak udane (głównie przez problem z plecami), choć w sezonie 2021 nastąpiło “odbicie” i bardzo przekonujący triumf w Giro d’Italia.

Dotychczasowa umowa wiązała Bernala z Ineos Grenadiers do końca 2023 roku. Nowy kontrakt, którego podpisanie ogłoszone zostało w poniedziałek, gwarantuje mu zatrudnienie co najmniej do końca 2026 roku.

W sezonie 2022 najważniejszym dla Bernala celem będzie Tour de France. Choć nie narzuca on sobie presji wyniku naturalnym wydaje się, że po sukcesie z 2019 roku liczyć może się tylko próba jego powtórzenia.

Bernal, to, według medialnych ustaleń, jeden z najlepiej opłacanych kolarzy świata. Według “Het Nieuwsblad” mógł w starym kontrakcie liczyć na 2,8 miliona euro rocznie.

To Top