Świat

To już rok… podczas MP w przełajach kolarze zapadali się w błocie

MP w kolarstwie przełajowym
MP w kolarstwie przełajowym / fot. Tomasz Seruga

Zakończone w niedzielę, przełajowe mistrzostwa Polski w Gościęcinie są okazją do wspomnienia tego, co działo się przed rokiem. Czempionat z 2021 roku zapisał się w pamięci nie tylko ze względu na porywającą rywalizację, ale i… pełną błota trasę.

Tegoroczny czempionat zakończył się triumfami Marka Konwy i Dominiki Włodarczyk. Przed rokiem mistrz w kategorii mężczyzn był ten sam, ale… trasa i warunki już kompletnie inne.

Gospodarzem mistrzostw w 2021 roku były Włoszakowice. Organizatorzy spisali się świetnie, przygotowując urozmaiconą trasę, na której znalazły się też (co w Polsce jest rzadkością) wybudowane sztucznie przeszkody w postaci ramp. Pogoda sprawiła im jednak psikusa, przez co jeden z fragmentów pętli dał się jednak rywalizującym szczególnie we znaki.

Chodzi o odcinek, pokonanie którego wymagało sporej dozy ostrożności. W przeciwnym wypadku kolarze zapadali się w błocie niemal do pasa. Widać to doskonale w materiale wideo, który opublikował Sebastian Gryziecki z “Wirtualnej Polski”.

Atrakcje trasy stały się znane w całej Europie i nawet niedawno, podczas podsumowania roku 2021 profil satyryczny “Ciclismo Ignorante” postanowił je wyróżnić.

To Top