Świat

Peter Sagan: “Łatwiej jest w zespole, który się uśmiecha zamiast narzekać”

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. TotalEnergies

Peter Sagan (TotalEnegies) zrobił w piątek niemałą furorę, publikując film, na którym prezentuje barwy swojej nowej drużyny i oznajmia, że “nigdy się nie skończył”. Słowak w wywiadzie dla “L’Equipe” przyznał, iż zmiana otoczenia może być dla niego pozytywnym impulsem.

31-letni kolarz, mający w dorobku między innymi trzy tytuły mistrza świata, aktualnie przebywa zamknięty w swoim domu w Monaco z powodu zakażenia koronawirusem. Może to zaburzyć jego przygotowania do sezonu 2022 – pierwszego od 2009 roku, który spędzi poza ekipami najwyższego szczebla.

W ostatnich latach Sagan był kolarzem BORA-hansgrohe. Plotki o jego odejściu zaczęły pojawiać się już wiosną ubiegłego roku. Ostatecznie kolarz, który na brak ofert nie mógł narzekać (mówiło się m.in. o UAE Team Emirates) zdecydował się związać z TotalEnergies, zespołem drugiej dywizji. Wielu taki krok odbierać może jako sportowy regres, lecz nie sam zainteresowany.

“Zdaję sobie sprawę, że zespół sięgnął po mnie, by zdobywać punkty i walczyć o awans do World Touru. Wierzę, że możemy dobrze pojechać północne klasyki, bo już stworzyła się mocna grupa” – ocenił w rozmowie z “L’Equipe”. O tym, że dobrze czuje się w nowym otoczeniu świadczą jednak inne, wypowiedziane przez niego słowa.

“Łatwiej jest w zespole, który się uśmiecha zamiast narzekać” – stwierdził.

To Top