Świat

MP w kolarstwie przełajowym: Dominika Włodarczyk ze złotem

Dominika Włodarczyk (Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław) wywalczyła w Gościęcinie złoty medal mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii Elity kobiet.

Walka o medale rozpoczęła się już w sobotę, rywalizacją młodszych kategorii wiekowych. Dopiero w niedzielę do walki stawały jednak kategorie Elity kobiet i mężczyzn. Wśród pań złota broniła Barbara Borowiecka.

Obrończyni tytułu szybko objęła prowadzenie i wydawało się, że obrona złota nie będzie zagrożona. Przytrafił się jej jednak upadek defekt, który doprowadził do wycofania z rywalizacji, a prowadzenie objęła Dominika Włodarczyk, przed Antoniną Białek. Na trzeciej pozycji jechała Zuzanna Krzystała.

20-letnia liderka traciła zapas, jaki miała nad Białek i końcówka była przez to naprawdę pasjonująca. Przed wjazdem na ostatnią rundę miała kilka (ok. 10) sekund zapasu. Została dogoniona, ale mocniej “depnęła” w korby i ponownie odjechała od rywalki z WKK. Zapas utrzymała do mety, mogąc cieszyć się ze złota. Druga była Białek, a trzecia – Krzystała.

To Top