Świat

Media: Tom Dumoulin wystartuje w Giro d’Italia

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Jumbo-Visma

Tom Dumoulin po burzliwym sezonie 2021 na dobre zamierza powrócić do walki o najwyższe cele. Jak donosi serwis “Wielerflits”, w 2022 roku stanie na starcie Giro d’Italia.

Kolarz Jumbo-Visma przed rokiem, zupełnie niespodziewanie podjął decyzję o zawieszeniu sportowej kariery. Tłumaczył ją zmęczeniem nieustanną pogonią za wynikiem. Tęsknota za kolarstwem okazała się jednak tak silna, że wytrwał poza sportem zaledwie kilka miesięcy.

31-latek do rywalizacji wrócił już w czerwcu, sięgając po złoty medal mistrzostw Holandii w jeździe indywidualnej na czas. Niedługo później wywalczył w tej specjalności srebrny medal igrzysk w Tokio. To jasno pokazuje, że udało mu się ekspresowo powrócić na właściwe tory.

W sezonie 2022 pora na kolejny krok i powrót do walki o najwyższe cele w wyścigach trzytygodniowych. Jak donosi “Wielerflits”, stanie on na starcie Giro d’Italia. To wyścig, który wygrał w 2017 roku, po pamiętnej walce z Nairo Quintaną.

Obsada włoskiej imprezy zapowiada się na niezwykle mocną. Dość powiedzieć, że oglądać będziemy też między innymi Richarda Carapaza (Ineos Grenadiers), Joao Almeidę (UAE Team Emirates) czy Miguela Angela Lopeza (Astana).

To Top