Świat

Christopher Froome znów ma problemy. Kontuzja kolana

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Israel Start-Up Nation

Christopher Froome (Israel Start-Up Nation), który wciąż nie ustaje w staraniach, by powrócić na kolarski szczyt, musi mierzyć się z kolejną przeszkodą. Rutynowany Brytyjczyk nabawił się urazu kolana.

36-latek od upadku podczas rekonesansu trasy Criterium du Dauphine 2018 przeszedł bardzo długą drogę i już sam fakt, iż był w stanie wrócić do peletonu uznać można za spory wyczyn. Jego ambicje sięgają jednak dalej – ku upragnionemu, piątemu triumfowi w klasyfikacji generalnej Tour de France. Tyle że droga ku temu jest długa i bardzo wyboista.

W sezonie 2021 Froome był najzwyczajniej przeciętnym, by nie powiedzieć – słabym kolarzem szczebla World Teams. To zaczęło budzić niepokój włodarzy i dyrektorów sportowych drużyny. Sytuacji rutyniarza nie poprawia fakt, że w 2022 rok wchodzi on z kontuzją kolana, która opóźni i skomplikuje jego przygotowania.

Jak donosi serwis “Cyclingnews”, potrzebna jest tygodniowa przerwa. “Przez ostatnie dziesięć dni czułem ból w kolanie podczas pedałowania. Okazuje się, że uszkodziłem ścięgno” – mówił.

To Top